Hlavní obsah

Chrysler plánuje 20 nových modelů do roku 2009

Chrysler se pod novým majitelem nehodlá "zazdít" ve své současné podobě a dostat co nejvíce z dosavadních modelů. Noví majitelé potvrdili, že do roku 2009 hodlají představit 20 nových modelů a 13 faceliftů současných vozů.

Chrysler plánuje 20 nových modelů do roku 2009

Asi už definitivně potvrzený je zatím jen jediný model - Dodge Challenger. [celá zpráva] Tento parádní retrovůz byl schválen už za vlády koncernu DaimlerChrysler, takže na tom se nic měnit nebude. Zda se změní jeho základní cena 30 000 dolarů, [celá zpráva] to zatím není jisté.

:. Dodge Chellenger (Foto: Dodge. Kliknutím na obrázek jej zvětšíte do původní velikosti.)

Ostatní novinky jsou zatím v jednání. Půjde pravděpodobně o pátou generaci minivanu od Chrysleru, vozy Sebring a Avenger postoupí i do třídy crossoverů a představí se i nový Dodge Ram pickup. Skončí pravděpodobně Dodge Durango a Chrysler Aspen SUV. Ty však mohou být nahrazeny novými vozy. Stále si představitelé automobilky lámou hlavu nad tím, zda mají nechat vyrábět Chrysler Imperial, který vzbudil rozporuplné reakce. [celá zpráva] Také se uvažuje o sportovním voze Dodge Demon [celá zpráva]

:. Chrysler Imperial (vlevo) a Dodge Demon. ((Foto: Chrysler a Dodge. Kliknutím na obrázek jej zvětšíte do původní velikosti.)

Jedním z nových vozů bude zcela určitě i malý vůz pro Čínu. Ten bude postavený na platformě z Dodge Hornetu. Představení tohoto čínského miniautomobilu je naplánováno na příští jaro na ženevský autosalon. Navíc Dodge Hornet bude s největší pravděpodobností vyráběn v Číně, aby se snížily náklady. [celá zpráva]

Anketa
Který z amerických retrovozů je nejhezčí?
Dodge Challenger
22.8 %
Ford Mustang
61.2 %
Chevrolet Camaro
16 %
Celkem hlasovalo 657 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků