Hlavní obsah

Cayenne - první dieselové Porsche

Už i Porsche začalo používat vznětové motory. Zatím se nedostaly do ikonických modelů 911. Obrovité SUV Cayenne stejně málokdo z příznivců značky považuje za Porsche, ale pouze za auto, které německému výrobci přináší tučné zisky.

Cayenne - první dieselové Porsche

Porsche vybaví Cayenne třílitrovým turbodieselovým motorem V6 o výkonu 240 k (176 kW) a 550 Nm, který dodává Audi. Průměrná spotřeba vozu Cayenne Diesel činí 9,3 litru na 100 kilometrů a emise CO2 činí 244 gramů na kilometr.

Kromě toho Porsche pokračuje v přípravě další varianty vozu Cayenne s hybridním pohonem, jehož spotřeba bude činit méně než devět litrů pohonných hmot na 100 kilometrů a který bude uveden na trh na konci roku 2010.

:. Porsche Cayenne ve variantě GTSfoto: Porsche

Nový Cayenne s dieselovým pohonem bude nabízen od února 2009 a to pouze v Evropě. Uvedení na další světové trhy se v současné době připravuje. Základní cena vozu s automatickou převodovkou Tiptronic-S bude činit 47 250 eur, tedy nějakých 1 181 000 korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků