Hlavní obsah
Snow Volleyball Foto: Archiv Chaka2

Budoucnost má jméno LF-C

Automobilka Lexus se na newyorském autosalonu představila se studií LF-C, která je třetím pokračováním v řadě konceptů s označením "LF" a je ukázkou stylu, kterým se bude Lexus ubírat v budoucnu.

Snow Volleyball Foto: Archiv Chaka2
Budoucnost má jméno LF-C

Designově se koncept LF-C jednoznačně hlásí k moderním luxusním "sporťákům", když jistě nejzajímavějším prvkem je unikátní systém sklápění střechy. Daleko futurističtější je však interiér, kterému vévodí modře podsvícená středová konzole. Modře podsvícený je i displej s klasickými pochromovanými "budíky" a většina ovládacích prvků.

Unikátní volant, při jehož tvorbě se Lexus inspiroval u vozů formule 1, je doplněn technologií "drive-by-wire" (tzv. řízení po drátech), která namísto mechanických vazeb využívá elektronická propojení k ovládání řízení, brzd a dalších funkčních systémů vozu.

Čtyřmístné kupé, které je schopno se během několika okamžiků proměnit v kabriolet, pohání vpředu uložený osmiválec o objemu 4,3 litru, dávající výkon 220 kW (300 koní). O přenos točivého momentu se stará šestistupňová sekvenční převodovka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků