Hlavní obsah
Bez kola opravdu nejezděte, ať zrovna řídíte osobní, či nákladní auto. (Ilustrační foto) Foto: Profimedia.cz

Britský řidič jel po dálnici bez kola. Nechápal, kde je problém

Na zcela zničené dojezdové rezervě, a tedy v podstatě po brzdovém kotouči, jel řidič v Opelu Signum po britské dálnici M55. Ostatní motoristé na něj zavolali policii. Nyní ho čeká soud kvůli vícero prohřeškům.

Bez kola opravdu nejezděte, ať zrovna řídíte osobní, či nákladní auto. (Ilustrační foto) Foto: Profimedia.cz
Britský řidič jel po dálnici bez kola. Nechápal, kde je problém

Existují vozidla, která mají jen tři kola. Slavné jsou např. Reliant Robin nebo Morgan 3 Wheeler. Obě pocházejí z Velké Británie. Vauxhall Signum, v Česku kdysi prodávaný jako Opel, ale po třech kolech jezdit nemá, má mít normálně čtyři, dvě vpředu a dvě vzadu.

Přesto se našel člověk, který jízdu de facto po třech kolech zvládal, a to dokonce na dálnici. Místo čtvrtého kola, dokonce pravého předního, tedy jednoho ze dvou poháněných, měl jen torzo dojezdové rezervy. Zprávu přinesl web Autoforum s odkazem na Twitter policie severního Lancashiru.

Na tom vidíme dva obrázky zmíněného vozu a jeden z nich ukazuje torzo dojezdové rezervy, ohoblované do průměru brzdového kotouče. Ten dokonce ztratil brzdový třmen.

Incident se stal na dálnici M55 mezi městy Preston a Blackpool v severozápadní Anglii. „Tříkolky” si samozřejmě všimli ostatní motoristé a zavolali policii, která Signum zastavila. Jeho řidič údajně „nechápal, kde je problém”.

Dojezdové rezervy jsou stavěné na rychlost do 80 km/h; už z jejich názvu je patrné, že na nich máte dojet do pneuservisu a tam si nechat normální pneumatiku opravit. Co způsobilo takhle fatální destrukci dojezdového kola v tomto případě, nebylo zveřejněno. Víme ale, že řidiče čeká soud pro více prohřešků.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků