Hlavní obsah
BMW Concept iX3 Foto: BMW

BMW iX3 se poprvé ukazuje v sériové podobě

Čistě elektrické SUV střední třídy chystá BMW oficiálně představit v letošním roce. Jako koncept už iX3 známe od října roku 2018, uniklé produktové snímky odhalují finálovou podobu.

BMW Concept iX3 Foto: BMW
BMW iX3 se poprvé ukazuje v sériové podobě

V pondělí BMW pravděpodobně unikla podoba kupé řady 2, a ve stejný den začaly na sociálních sítích kolovat dvě produktové fotky nového elektrického SUV iX3. Sériová podoba konkurence se na trhu chystá postavit například Audi e-tron.

Věrnost snímku dodává nejen kompozice a profesionální nasvícení, ale také detaily jako specifický aerodynamický design disků kol. Na ten už automobilka poutala.

Další změny oproti konceptu jsou spíše kosmetické. Bavorští se zřejmě vykašlali na masku chladiče se spojenými ledvinkami a onu typickou příčku uprostřed zachovali. I tak je ale z aerodynamických důvodů zaslepena. Na zádi si oproti obyčejné X3 všimnete světle modrých difuzorů v nárazníku.

BMW již dříve oznámilo, že jejich vůz by měl dosáhnout dojezdu na jedno nabití baterie více než 440 kilometrů. A to díky soustavě baterií o kapacitě 74 kWh. Jediný elektrický motor u zadní nápravy nabídne 210 kilowattů výkonu a 400 N.m maximálního točivého momentu.

BMW iX3 ve formě konceptu

Foto: BMW

BMW X3 xDrive 30i

Foto: Martin Žemlička, Novinky

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut BMW na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků