Hlavní obsah
Tři elektromobily PSA přicházejí na český trh. Foto: Koláž Novinky.cz

Bez dotací levné nebudou. PSA vypustila na český trh tři nové elektromobily

Většina výrobců si na nový rok schovávala uvedení nových elektromobilů na trh. Stejně tak se mezi auta do zásuvky poprvé s vážnou tváří pouští i skupina PSA. Objednat lze elektrické sourozence Peugeot e-208 a Opel Corsa-e. Rovněž do Česka přijíždí i lokálně bezemisní crossover e-2008.

Tři elektromobily PSA přicházejí na český trh. Foto: Koláž Novinky.cz
Bez dotací levné nebudou. PSA vypustila na český trh tři nové elektromobily

Nová kompaktní modulární platforma CMP otevírá novou etapu skupiny PSA, co se elektromobility týče. Jsou na ní postaveny novinky Peugeot 208 a 2008 a také Opel Corsa.

Obě značky nabízejí své novinky v akčních cenách. Aktuálně nejlevněji vychází Corsa-e ve výbavě Edition za 739 990 korun. Dále jsou na výběr ještě varianty Elegance a GS Line.

Peugeot e-208 koupíte za akčních 810 tisíc korun ve výbavě e-Allure. Ve verzi e-GT pak přijde na akčních 895 tisíc. Crossover e-2008 stojí v základu e-Allure 840 tisíc, následují verze e-GT Line za 880 tisíc a vrcholné e-GT od 925 tisíc korun.

Nabíječka o výkonu 11 kW má dobít baterii za pět a čtvrt hodiny.

Foto: Peugeot

Ve všech případech jde o podobnou techniku. Elektromotor pohánějící přední nápravu má 100 kW (136 k) výkonu a točivý moment 260 N.m. Baterie má kapacitu 50 kWh.

Dle protokolu WLTP má Corsa-e dojezd až 337 kilometrů, Peugeot e-208 pak 340 kilometrů, e-2008 pak zvládne 310 kilometrů. Pro všechny platí i specifické české výhody, tedy značka s písmeny EL. Ta umožňuje bezplatné parkování v pražských zónách a bezplatnou jízdu po tuzemských dálnicích. Ovšem zvýhodnění, které by stlačilo cenu elektromobilu, u nás na rozdíl třeba od Slovenska neexistuje.

Na stejných základech stojí také elektrická verze DS 3 Crossback E-Tense. Čtvrtý do party na český trh přibude rovněž letos, ceny ale zatím nejsou známy.

Opel Corsa-e

Foto: Opel

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků