Hlavní obsah

Autosalony vyprodávají sklady, auta v novém roce dále zlevňují

Prodejci nových aut se začali zbavovat skladových vozů a v novém roce přišli s další vlnou slev. Vybrané modely zlevnil až o pětinu například Peugeot, Citroën nebo Chevrolet.

Autosalony vyprodávají sklady, auta v novém roce dále zlevňují

Prodejci aut chtějí podle analytika Jana Slabého dalšími slevami podpořit prodej v nejslabším období roku a zároveň vyprodávají vozy, které jim zůstaly z minulého roku ve skladech. "Český trh stále natvrdo nepocítil dopady finanční krize, vysoká konkurence přesto nutí jednotlivé značky k dalšímu zlevňování," vysvětlil.

Chevrolet nabízí za výprodejové ceny modely Spark, Aveo, Lacetti a Captiva. Například Lacetti, které se běžné prodává od 280 600 korun, lze nyní pořídit o 30 000 levněji. O dalších deset tisíc korun firma snížila cenu v případě využití leasingu.

Citroën snížil ceny 13 osobních a pěti užitkových modelů. Například C-Crosser nebo C4 zlevnily o více než 20 procent. Při využití leasingu je další sleva od 30 000 do 70 000 korun.

Slevy nabízejí prakticky všichni

Nejvýraznější zlevnění u značky Peugeot doznala osobní verze modelu Partner Origin, která je nyní levnější o 19 procent. "Nejlevnější benzinová verze je nyní nabízena za 329 900 Kč a dieselová za 379 900 korun," uvedla mluvčí Radka Matthey.

Volkswagen šel na přelomu roku cestou akčních modelů a dodatečné výbavy v ceně vozů. Například při pořízení akčního modelu Sharan lze do konce února ušetřit přes 300 000 korun, v případě Touaregu je to 200 000 Kč.

Některé další značky snížily ceny a představily akční nabídky ještě před koncem roku. Například u Nissanu v úterý končí výprodej skladových osobních vozů s plošnou slevou 30 procent, který firma zahájila v polovině prosince.

Narozdíl od západní Evropy byl v Česku prodej osobních aut nad úrovní předchozího roku. Od ledna do listopadu stoupl o devět procent na 133 357 vozů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků