Hlavní obsah
Peugeot na Slovensku vyrábí model 208. Foto: Peugeot

Automobilka PSA znovu omezí výrobu na Slovensku

Francouzská automobilka PSA Peugeot Citroën v reakci na slabou poptávku po nových vozech znovu omezí výrobu ve svém závodě na Slovensku. Továrna v Trnavě na západě země odstaví výrobní linky celý příští týden a další týdenní přerušení výroby čeká závod na přelomu října a listopadu, uvedl pro Hospodárske noviny mluvčí továrny Peter Švec.

Peugeot na Slovensku vyrábí model 208. Foto: Peugeot
Automobilka PSA znovu omezí výrobu na Slovensku

Trnavský závod PSA zaměstnává zhruba 3500 pracovníků a vyrábí automobily Peugeot 208 a Citroën C3 Picasso. Navzdory omezení výroby PSA podle Švece nadále plánuje letos vyrobit na Slovensku více vozů než loni, kdy z výrobních linek fabriky sjelo 215 000 automobilů.

PSA Peugeot Citroën je po německém Volkswagenu druhým největším výrobcem aut v Evropě. Firma působí také v České republice, kde má společný podnik TPCA s japonskou automobilkou Toyota.

Vedení slovenského závodu PSA se dříve v letošním roce dohodlo s odbory na dvouletém zmrazení mezd pracovníků výměnou za udržení zaměstnanosti. Během nevýrobních dnů budou dělníci pobírat část mzdy, případně plný plat s tím, že neodpracované hodiny nahradí v budoucnu prací přesčas.

Analytik společnosti Cyrrus Jiří Šimara uvedl, že automobilka PSA doplácí na svou silnou závislost na evropském trhu, kde dlouhodobě klesá poptávka po nových vozech.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků