Hlavní obsah
Audi SQ2 Foto: Audi

Audi SQ2 má po faceliftu, ostrý crossover má stále 300 koní

Od začátku září známe aktuální zmodernizovanou verzi crossoveru Audi Q2. V polovině listopadu automobilka představila i aktualizaci pro silnější derivát malého SUV, sportovní verzi SQ2. Změnil se u ní vzhled, ale výkon zůstal stejný.

Audi SQ2 Foto: Audi
Audi SQ2 má po faceliftu, ostrý crossover má stále 300 koní

Německé Audi zastává už dlouhá léta stejnou filozofii při tvorbě svých modelů s označením S. Sportovnější verze běžných aut vždy dostanou dvojitou koncovku výfuků nebo větší kola, mají i jinou masku a samozřejmě i silnější motor a přeladěný podvozek. U modernizované SQ2 tomu není jinak.

Zákazníky v rámci faceliftu čeká lehce pozměněná příď vozidla, u kterého Audi ve standardní výbavě nabídne LED přední i zadní světlomety i speciální kola se sportovními brzdami a červenými třmeny. Vůz je také o celé dva centimetry nižší a mimo jiné má i progresivní řízení.

Typický pohled na Audi z edice S. Čtyři výfuky, velká kola a označení sportovní motorizace.

Foto: Audi

Co se nezměnilo, je motor. Audi zůstalo konvenční a SQ2 tak stále pohání dvoulitrový zážehový motor se čtyřmi válci a výkonem rovných 300 koňských sil v kombinaci se 400 Nm točivého momentu. Auto díky tomu zrychlí n 0 na 100 km/h za méně než 5 sekund a maximálně jede až 250 km/h.

Audi v neposlední řadě pozměnilo interiér. V základní výbavě jsou sportovní sedadla a multifunkční volant. Za ním se nachází nový, digitální přístrojový panel se standardním, ale modernizovaným systém MMI od Audi. Nechybí ani bezdrátová nabíječka na telefon a také prémiové ozvučení interiéru od Bang & Olufsen.

Prodeje v Evropě už Audi odstartovalo. Českou cenu zatím neznáme. Na českém trhu malý crossover ale zřejmě lehce přeskočí sumu jednoho milionu korun, jako před faceliftem.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Audi na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků