Hlavní obsah

Americký Ford chce dobýt čínský trh

Americká automobilka Ford Motor urychluje svou expanzi v Číně. Na konci roku chce mít v zemi 340 prodejců namísto původně plánovaných 310. Agentuře Reuters to řekl prezident asijských aktivit Fordu Joe Hinrichs.

Americký Ford chce dobýt čínský trh

Firma by tak měla letos rozšířit svou síť v Číně o stovku prodejců. "Provedli jsme dost důkladnou studii a prozkoumali, kde jsou naše příležitosti. Rozhodli jsme se, že musíme být agresivnější," řekl Hinrichs. Dodal, že Ford bude v rozšiřování prodejní sítě v Číně pokračovat rovněž v příštím roce.

Ford podle Hinrichse v příštích letech uvede na čínský trh několik nových modelů. Firma v letošních prvních deseti měsících zvýšila prodej v Číně meziročně o 39 procent na 468 754 vozů. Hinrichs uvedl, že letošní rok bude pro automobilku v Číně rekordní, neposkytl však žádné další podrobnosti.

Přední světové automobilky se snaží expanzí v Číně kompenzovat pokles poptávky na rozvinutých trzích. Čína v loňském roce díky silnému růstu prodeje vystřídala Spojené státy na pozici největšího automobilového trhu světa.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků