Hlavní obsah
Alfa Romeo 4C Spider (2015) Foto: Alfa Romeo

Alfa Romeo skončila s modelem 4C, soustředit se bude na SUV

Alfa Romeo 4C definitivně končí. Poslední vyrobené kusy už jsou k mání jen u dealerů. Poté, co byla již před rokem ukončena výroba kupé, loučí se i otevřená varianta Spider.

Alfa Romeo 4C Spider (2015) Foto: Alfa Romeo
Alfa Romeo skončila s modelem 4C, soustředit se bude na SUV

I když jde o legendární značku, je to jedna z méně produktivních firem světa. Alfa Romeo prodává celosvětově tolik automobilů, jako téměř mrtvá Lancia s jediným modelem na jediném trhu. Záchrana v podobě velkých prodejů SUV Stelvio nepřišla. Ani Giulia netrhá prodejní rekordy. A tak se musí šetřit.

Už minulý týden značka oznámila, že modely 8C a GTV nebudou mít následovníky, když byl jejich vývoj ukončen. Teď je na řadě 4C. Malý sporťáček nabízený od roku 2013 ve verzi kupé a od roku 2015 ve verzi Spider končí. Výroba se zastavila. Miniaturní prodeje lehoučkého autíčka s přeplňovaným čtyřválcem bohužel znamenaly jeho naprostý konec.

Důvod je ale ještě jeden. Zdá se totiž, že značka se přestane orientovat na sportovní vozy a začne se potýkat v tržním prostředí kompaktních vozítek. V plánu je prý městský crossover, kam budou směřovat ušetřené peníze a také nástupce malého městského auta MiTo, jehož výroba byla ukončena v roce 2018. Mezi tím přijde menší SUV Tonale.

Kdo by tedy ještě chtěl Alfu Romeo 4C, bude se muset spokojit se skladovými zásobami. Auto z výroby si už neobjedná.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Alfa Romeo na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků