Hlavní obsah
Alfa Romeo Giulietta Foto: Martin Žemlička, Novinky

Alfa má brzy ukončit výrobu giulietty. Na lince ji nahradí další SUV

Italská Alfa Romeo na jaře letošního roku zřejmě ukončí výrobu letitého hatchbacku Giulietta z důvodu klesajícího zájmu o tento model. Nahrazena bude SUV segmentu B.

Alfa Romeo Giulietta Foto: Martin Žemlička, Novinky
Alfa má brzy ukončit výrobu giulietty. Na lince ji nahradí další SUV

S informací přišla řada italských serverů s odvoláním na důvěrný zdroj z prostředí automobilky. Podle něj se už nyní rapidně snížila produkce a továrna Cassino nyní vyrobí pouze 40 až 70 „Jůlinek” denně. Konec giulietty, která je na trhu už 10 let, je prý očekáván nejpozději toto jaro.

S prázdnou linkou má mít navíc své plány majitel továrny Fiat. Volné místo v továrně Cassino má nahradit chystaným středně velkým SUV od Maserati.

Hatchbacku Alfa Romeo Giulietta možná odzvonilo.

Foto: Martin Žemlička, Novinky

Alfa Romeo se bohužel dlouhodobě potýká s problémy v prodeji, a ty se tak logicky dotkly i hatchbacku Giulietta. I proto se neočekává, že by automobilka přichystala nástupce konkurenta Volkswagenu Golf, Fordu Focus nebo Audi A3.

Svoji budoucnost naopak Alfa Romeo vidí v segmentu SUV. Portfolio v tomto ohledu navíc v roce 2022 podle posledních spekulací rozšíří o další model ze segmentu B, tedy vozem velikosti podobným Audi Q2 nebo Mercedesu GLA. Díky tomu by měla Alfa už tři modely SUV, konkrétně Stelvio, Tonale a zmiňovanou menší novinku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků