Hlavní obsah
Posaidon A 45 RS AMG Foto: Posaidon

324 km/h. Tolik lze po úpravě vymáčknout z hatchbacku s dvoulitrovým motorem

Už základní Mercedes-AMG A 45 S posunuje hranice segmentu i dvoulitrového čtyřválce. Německá společnost Posaidon ovšem šroubuje výkon tohoto kompaktu do neuvěřitelných výšin.

Posaidon A 45 RS AMG Foto: Posaidon
324 km/h. Tolik lze po úpravě vymáčknout z hatchbacku s dvoulitrovým motorem

Mercedes-Benz třídy A můžete koupit se základním motorem o zdvihovém objemu 1,33 litru a výkonu 109 koňských sil. Na opačné straně stojí verze AMG A 45 S s nejvýkonnějším čtyřválcem na trhu. Někomu však 421 koní stačit nemusí.

Laťku dál posunuje společnost Posaidon z Mülheim-Kärlichu. Výsledkem je vrcholná verze zvaná A 45 RS AMG s výkonem až neuvěřitelných 525 koní a maximálním točivým momentem až 600 newtonmetrů.

Stovka je otázkou 3,4 sekund a maximální rychlost činí 324 km/h. To vše z upraveného, ale v zásadě shodného základu, stále jde o čtyřválcový dvoulitr se silniční homologací.

Design exteriéru se zřejmě úpravcům zdál již dostatečně agresivní a aerodynamicky funkční, navíc jsou zde tedy jen decentní spoilery na předním nárazníku.

Úpravce bude nabízet podobnou úpravu i pro další kompakty Mercedesu s označením 45, tedy včetně sedanu CLA, odvozeného shooting braku a crossoveru GLA. Cenu úpravy zatím nezveřejnil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků