Hlavní obsah
BMW, M4, Heritage, auto, speciální edice Foto: BMW

BMW se loučí se současnou M4, speciální edice má ty správné barvy

Tak jako je na odchodu současná generace klasické čtyřkové řady, logicky ji doprovodí také verze od divize Motorsport. Historicky první model M4 v historii se loučí nádherně barevnou edicí Heritage.

BMW, M4, Heritage, auto, speciální edice Foto: BMW
BMW se loučí se současnou M4, speciální edice má ty správné barvy

Se změnou číslování modelů museli počítat i u BMW Motorsport. Když tedy už kupé střední třídy nebylo trojkové, ale čtyřkové, v roce 2014 přijela první M4. S kousavým, ale nezaměnitelným jízdním charakterem, kterému dominuje oturbený řadový šestiválec, jenž má sílu snad ve všech otáčkách.

Rozlučková edice M4 Heritage je k mání jen v 750 kusech. Zákazníci si mohou vybrat ze tří barevných provedení, která dohromady ladí do typické „M trikolóry”. Jedná se o bledě modrou Laguna Seca, tmavě modrou Velvet a rudou Imola.

Dohromady tvoří slavnou trikolóru.

Foto: BMW

Všechny exempláře dostanou karbonovou střechu s pruhem ve zmíněných odstínech. Součástí jsou také dvacetipalcová kola. Na prazích se dočtete, o kolikátý kus ze série se jedná. I uvnitř najdete různá barevná provedení, která si lze zvolit.

Vozy z této série dostanou standardní techniku, tedy třílitr s výkonem 450 koňských sil. Zatím není jasné, jestli volba převodovky zůstane u manuálu a dvouspojkové převodovky, nebo zda si tři pedály pro tuto příležitost bavorští odpustí.

BMW ještě nezveřejnilo cenu specialitky. Prodávat by se měla začít od listopadu letošního roku.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut BMW na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků