Hlavní obsah
Nová Kia Sorento 2021 Foto: Kia

Kia představuje nové Sorento

Jihokorejská Kia odhalila pár týdnů před oficiální premiérou na autosalonu v Ženevě první fotografie chystaného SUV Sorento. Se snímky dorazily také základní informace o očekávané novince.

Nová Kia Sorento 2021 Foto: Kia
Kia představuje nové Sorento

Hned první pohled na nové Sorento jasně napoví, že se hodně liší od předchozího modelu. Kia se totiž nebála ani na svůj druhý největší model umístit současný signifikantní znak jejích vozidel, takzvaný tygří nos, který připomíná mřížka chladiče. Elegantně působí i navazující led světlomety.

Kia uvádí, že se mohou zákazníci těšit i na více prostoru na palubě, což je jednou z klíčových vlastností SUV. Inženýrům se totiž údajně podařilo natáhnout rozvor a zároveň zkrátit převisy nad předními i zadními koly. Sorento už na snímcích působí větším a luxusnějším dojmem. Zaujme hlavně boční pohled, kde si návrháři vyhráli s linií i stříbrným C sloupkem.

Revoluci zažil i interiér, kterému vévodí velký 10,2 palcový displej infotainmentu a potěší i tlačítkové ovládání klimatizace pod ním. Řidič bude mít před sebou místo budíků také displej a sedačky dostanou prošívanou kůži a dvoubarevné čalounění.

Nové Sorento je větší, delší a prostornější.

Foto: Kia

Kia Sorento předchozí generace

Foto: František Němec, Novinky

Motorovou paletu si zatím Kia nechává pro sebe. Samozřejmostí budou různé spalovací motory a spekuluje se o i hybridech, potažmo plug-in hybridech. Na tyto informace si ale budeme muset počkat na oficiální představení 3. března 2020 v Ženevě.

Interiér nové Kie Sorento modleového roku 2021

Foto: Kia

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Kia Sorento na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Kia na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků