Autorem speciálního vozu s názvem Bentley Continental GT Bavaria Edition je sám šéf divize Mulliner Stefan Sielaff. Proč Bavaria?

Vždyť Německo a hlavně Bavorsko patří mezi nejdůležitější odběratele značky. Bavorsko je nádherná země plná automobilů. Vždyť centrálu tu mají BMWAudi. Auto bude představeno a prodáváno jedině v autosalonu v Mnichově.

Přístrojová deska nenese kilogramy vzácných dřev

Přístrojová deska nenese kilogramy vzácných dřev.

Co je na něm tak zvláštního? Především jednoduchost, až strohost. Tohle není vůz, který by vyčníval nějakými divokými kreacemi barev nebo výbavy.

Němci si na tohle nepotrpí. Ti vyžadují jednoduchost, kvalitu, luxus. A tak je Bavaria Edition v čisté bílé barvě s originálními dvaadvacetipalcovými koly. Ta jsou posazena na sníženém podvozku, aby vynikl sportovní duch auta.

Modrobílá vlajka je na karoserii i na sedadlech

Modrobílá vlajka je na karoserii i na sedadlech.

Kabriolet je na poměry značky strohý i v interiéru. Přístrojová deska je obložena leštěným hliníkem. Sedačky jsou černé a na jejich opěrkách hlav je pak vetknutá modrobílá bavorská vlajka.

Zatím není jasné, jestli bude Bavaria Edition autem pouze pro jednoho zákazníka, nebo jestli Mulliner připraví více kusů (když už se jmenuje Edition). To se dozvíme až při představení auta v mnichovské prodejně.