A přesto německá firma Trasco se sídlem v Brémách zařadila do svého portfolia i luxusní GT Aston Martin DB11. Společnost, zabývající se bezpečnostními úpravami pro soukromé i státní zákazníky, tak ukázala, že s moderními materiály už jde dnes všechno.

Trasco totiž má ve svém programu nový systém A-Kip (Anti-Kidnapping), jenž má ochránit posádku, cennosti i automobil. Posádka je chráněná před střelnými zbraněmi, přepadením a případnými únosy (jako to bývá typické pro jihoamerické státy, kde se únosy lidí z vozidel na křižovatkách rozmohly tak, že třeba brazilská policie ani nedoporučuje na některých světelných křižovatkách zastavovat), zcizením cenností z interiéru nebo ukradením vozu.

Zvenčí vypadá pancéřovaný vůz úplně normálně

Zvenčí vypadá pancéřovaný vůz úplně normálně.

Jen tlustá okna po otevření dveří ukazují na zajímavý model

Jen tlustá okna po otevření dveří ukazují na zajímavý model.

Celá konstrukce je jednoduchá, lehká (zde přidává pouhých 150 kilogramů) a je použitelná prakticky na jakýkoli automobil. To dokazuje DB11. Auto je přitom ochráněno před ručními palnými zbraněmi, jako jsou pistole s náboji .357 Magnum nebo .44 Magnum.

U vozu s vidlicovým dvanáctiválcem o výkonu 447 kW pak je navýšení hmotnosti prakticky neznatelné, a stejně tak to není poznat ani zvenčí, pokud se neotevřou dveře. Cenu přestavby firma nezveřejnila.