V Evropě má Audi TT nezpochybnitelné postavení. Je to jedno z nejlépe prodávaných kupé na většině důležitých trhů a třeba v Německu dokáže porážet i některé rodinné hatchbacky. Z toho je jasně vidět, že TT je pro Audi více než důležitý vůz. Jeho nová faceliftovaná generace tak přijde během chvíle.

Co bude nového? Z těch tří fotografií toho moc nevyčteme. Víme, že bude mít novou grafika LED světel, a to jak předních, tak i zadních. Stejně i vzadu přijdou nové velké výdechy vzduchu od brzd a vepředu se zase trochu změní rozložení poměru masky chladiče a dalších vstupů vzduchu.

Pod zadními světly je nový výdech vzduchu

Pod zadními světly je nový výdech vzduchu.

FOTO: Audi

Z tohoto pohledu nic nevypozorujeme

Z tohoto pohledu nic nevypozorujeme.

FOTO: Audi

Interiér pravděpodobně zůstane nedotknut nebo získá nějaké další moderní vychtávky v rámci infotainmentu. Otázkou je, co se stane pod kapotou. Audi chce určitě vytahat z nabídky všechny motory, které nesplňují nebo nebudou splňovat emisní limity. Jedno je tedy jisté – dvoulitr se 169 kW bude pokračovat na většině trhů, zato starší osmnáctistovka, která ještě někde tvořila nabídku (včetně ČR), by mohla odejít na odpočinek.

Audi TT RS

Audi TT RS současné generace

FOTO: Audi