To, že nepůjde o jen tak nějaké auto, ukazuje už název. Vůz dostal přídomek AMR, což není nic jiného než zkratka speciální sportovní divize Aston Martin Racing. A tahle část britské značky má opravdu velké jméno ve světě automobilového sportu.

Takže Aston Martin Rapide dostal kompletní úpravu, která z něj dělá závoďák nejen žlutým pruhem na kapotě, ale i vším ostatním. Design byl samozřejmě upraven tak, aby se zvýšil přítlak na kola, takže jsou tu aerodynamické nástavce na nárazníku i prazích, vzadu je větší difuzor a kola jsou jednadvacetipalcová se speciálním designem. Když jsme mluvili o karbonu, je třeba říct, že i přední kapota je z tohoto materiálu, aby se uspořil nějaký ten kilogram hmotnosti.

Aston Martin Rapide AMR

Aston Martin Rapide AMR

FOTO: Aston Martin

Aston Martin Rapide AMR

Aston Martin Rapide AMR

FOTO: Aston Martin

Podvozek byl snížen o deset milimetrů a tlumiče jsou stavitelné ve třech polohách. A jedna z nich má název Sport. A když sport, tak není možné se spokojit s obyčejnými brzdami, ale jsou tu velké karbon-keramické kotouče. Ty krotí šestipístkové třmeny vpředu a čtyřpístkové vzadu.

Pod kapotou je vidlicový dvanáctiválec o objemu šest litrů, který je ze staré školy – bez turba. Výkon je povysazen na 443 kW (603 koní), což je o nemalých 32 kW (43 koní) víc, než má nejsilnější standardní verze s označením S. Točivý moment je stejný – 630 N.m. Auto zrychlí na stovku za 4,2 sekundy a maximální rychlost se zvedla na rovných 330 km/h.

Samozřejmě nesmíme zapomenout na cenu. Ta je 5,2 miliónů korun, což není málo. Ale vozů bude vyrobeno jen 210, takže se prodají pravděpodobně velmi rychle.

Aston Martin Rapide AMR

Aston Martin Rapide AMR

FOTO: Aston Martin