Britská značka Caterham je genetický následovník slavného Lotusu Seven neméně slavného autora Colina Chapmana. K šedesátému výročí vozu tak představila speciální edici Seven SuperSprint. Jde o tradiční výrobek téhle značky, jenže v duchu historické legendy. Je oholený na kost (zákazník může dokonce požádat o odstranění sedačky spolujezdce), má za sedačkami velký trubkový rám, čelní okno tam je buď malé, menší nebo dokonce žádné. Vzhled kopíruje Lotus, lakování je pečlivě vybráno podle původních vzorů.

Video

Caterham Seven SuperSprint

Zdroj: Caterham

Pod kapotou pracuje miniaturní tříválec Suzuki o objemu 0,66 litru, který díky přeplňování má výkon 70 kW. Zdá se vám to málo? Tak si vezměte, že samotné auto váží pouhých 490 kg! Takže tady i s malým motůrkem se dají dělat velké jízdní výkony.

Caterham Seven SuperSprint

Caterham Seven SuperSprint

FOTO: Caterham

Caterham Seven SuperSprint

Caterham Seven SuperSprint

FOTO: Caterham

Limitovaná edice šedesáti kusů ale zabrala. Během pouhých sedmi hodin byly všechny vyprodané. Značka ale přesto pokračovala ve sbírání objednávek, kdyby náhodou někdo z prvních šedesáti si to rozmyslel. Přesto je to pro firmu nejrychleji prodaná série aut v historii. A to i přesto, že cena není tak úplně lidová – v přepočtu 865 tisíc korun.