Hyundai oficiálně uvádí, že jeho čtvrté SUV je pojmenované po turisticky atraktivní oblasti na souostroví Havaj. V Portugalsku se ale korejská novinka bude muset přejmenovat, tam má toto slovo silně pejorativní nádech.

Kona je 4 165 mm dlouhá, 1 800 mm široká a 1 550 mm vysoká. Velikostně je na tom zhruba jako Škoda Yeti. Rozvor náprav pak činí 2 600 mm. Objem zavazadelníku automobilka neuvedla. Kona se bude nabízet nejenom s pohonem přední nápravy, ale i jako „čtyřkolka”.

Hyundai Kona (2017)

Hyundai Kona (2017)

FOTO: Hyundai

Prodej ještě letos

V nabídce motorizací bude dvoulitrový atmosférický čtyřválec (149 k a 179 Nm), dostupný výhradně v USA. Evropa z benzínových agregátů dostane 1.6T-GDI o výkonu 177 koní a s největším točivým momentem 255 Nm (1500-4500 otáček). Tento motor bude spojen se sedmistupňovým dvouspojkovým automatem. V nabídce bude i nový litrový tříválec přeplňovaný turbodmychadlem; nabídne výkony 120 koní a 172 Nm.

Pro Evropu bude dostupný 1,6litrový diesel s dosud neuvedeným výkonem, který si ve Spojených státech nekoupíte. Automobilka zatím nezveřejnila žádné snímky interiéru, víme však, že uvnitř budou displeje multimediálního systému o velikosti 5, 6 a 7 palců.

Hyundai Kona (2017)

Hyundai Kona (2017)

FOTO: Hyundai

Kona dostane i dnes již obvyklé bezpečnostní asistenty - udržování v jízdním pruhu, samočinné brzdění před překážkou, samočinné přepínání dálkových/potkávacích světel a detekci únavy řidiče.

Hyundai začne model Kona prodávat na evropských trzích ještě letos, pravděpodobně na konci prázdnin. Později ho doplní i Kia Stonic, postavená na stejných technických základech.