A když už spolupracuje s fordem při závodech, proč by v rámci své značky VR46 nespolupracoval i v tuningu, že? Začal limitovanou edicí dvou ne úplně typických vozů pro tuning – Fordem Ranger a Fordem Transit resp. Tourneem Custom.

Ranger vychází z verze Double Cab 3.2 TDCi s výkonem 147 kW. Motor změněný nebyl a jediná úprava, která se ho dotkla, byla instalace nerezového výfuku. Ovšem exteriér byl vylepšen výrazně. Přední i zadní nárazník, nástavce blatníků i prahů, ochranné rámy, přídavná světla, osmnáctipalcová kola nebo nové pružení se zvětšením světlé výšky – to je jen stručný výčet úprav. Ještě se tu pár drobností najde (třeba pořádná ochrana podvozku nebo kožené čalounění sedadel).

Valentino Rossi VR46 Ford Transit Custom

Valentino Rossi VR46 Ford Transit Custom

FOTO: VR46

Valentino Rossi VR46 Ford Transit Custom

Valentino Rossi VR46 Ford Transit Custom

FOTO: VR46

Podobné úpravy se týkají i transitu. Tady ovšem světlá výška nešla nahoru, ale pomocí pružin Eibach naopak o 30 mm dolů. A pak je tu sportovní výfuk, kola O.Z. Racing, kožené čalounění a samozřejmě ty úpravy na karoserii.

A ani v jednom autě nesmí chybět hromady připomínek toho, že tohle je VR46.

Zajímáte se o jeden z těchto vozů? Limitovaná edice na každý z nich čítá 480 kusů. Cenu výrobce neuvedl. Na stránkách si máte v případě zájmu o ní napsat.