Jak nejlépe upozornit ty, kteří mají chuť si vylepšit auto, že není úplně bezpečné si pod sériová kola a šrouby dát distanční destičky a do motoru velmi levnou krabičku na zvýšení výkonu? U nás by to vyřešili tím, že by jim asi dali pokutu. V Německu existuje celý osvětový program, kterého se účastní policie, tuningové firmy, ADAC, TÜV… Prostě všichni ti, kteří k tomu mají co říct. Jmenuje se Tune it! Safe!

Wolf Racing Ford Mustang

Wolf Racing Ford Mustang

FOTO: Wolf Racing

Wolf Racing Ford Mustang

Wolf Racing Ford Mustang

FOTO: Wolf Racing

Součástí je i to, že každý rok na automobilové tuningové výstavě v Essenu se ukáže nějaký policejní vůz, který není jen tak obyčejný. V minulých letech to byly třeba Chevrolet Corvette, AC Schnitzer BMW 4, Brabus Mercedes-Benz A nebo ABT Audi R8. Samozřejmě pořádně namachrované, pořádně vytuněné. Tohle auto pak celý rok objíždí s policejní posádkou tuningové srazy a výstavy a upozorňuje na nebezpečné úpravy.

Tenhle rok Essen přivítal Ford Mustang. Auto už v samotném základu dost zajímavé. Jenže tentokrát si jej vzala do parády firma Wolf Racing. Pod kapotou byly vyměněny třeba kompletní pružící jednotky. Kola jsou nová, dvacetipalcová. A karoserie je ověnčena samozřejmě novými nárazníky, blatníky, prahy nebo velkým zadním křídlem.

Wolf Racing Ford Mustang

Wolf Racing Ford Mustang

FOTO: Wolf Racing

Motor pak získal přeprogramovanou jednotku ECU, což znamená nárůst výkonu pětilitrového osmiválce z 310 na 335 kW. Z 0 na 100 km/h auto zrychlí za 4,3 sekundy a maximální rychlost je 268 km/h.

Samozřejmě nechybí ani policejní sirény nebo vysílačka. Prostě policejní auto, jak má být.