Budoucností motocyklů BMW bude asi zanedlouho nový TFT displej, který nahradí současné budíky. Jeho výhodou je dobrá čitelnost, a hlavně super konektivita s mobilním přístrojem a také s helmou BMW Systém Helmet 7. Ta má integrované sluchátko i mikrofon, který může být s přístrojem na motorce i s mobilním telefonem párován.

Řidič jednoduše na přístroji vidí, že mu někdo volá, a může bez sundání rukou z řídítek telefonní hovor zvednout. Stejně tak se zde může zobrazovat všechno ostatní, co v mobilu máte. Zrcadlení tak může zobrazit třeba navigaci, přehrát hudbu apod. Zároveň má v sobě integrovaný ECall, což je automatické přivolání pomoci, pokud se stroj vybourá.

Aplikace Rever

Aplikace Rever

FOTO: BMW Motorrad

Ovšem velmi zajímavá je i startupová aplikace Rever, kterou podpořilo BMW. Milióny cest, které motorkáři ročně projedou, by mohly být do této aplikace zaneseny, ohodnoceny a doporučeny na další cestky. V Reveru si pak bude moct majitel naplánovat nějakou z těchto tras, předělat si ji, upravit a svou cestu i sdílet. Zajímavé je, že navigace funguje jako sdílená aplikace, takže pokud se dá více motorkářů dohromady, zjistí, kde kdo v dané chvíli je.