Poměrně početná skupina studentů univerzity se rozhodla, že ukáže světu, že elektromobilita funguje. A za 80 dní že objedou svět. A to na motocyklu, který pohání elektromotor, má ohromnou zásobu energie ve svých akumulátorech, vše je vlastní konstrukce a navíc po cestě bude čerpat energii jen z lokálních elektrických zdrojů.

Na elektromotocyklu kolem světa

Tým, který se podílí na projektu

FOTO: Eindhoven University of Technology

Po zahajovacím ceremoniálu 14. srpna vyrazili společně s doprovodným vozidlem na cestu. Pravda, hned v prvním úseku do Mnichova to šlo trochu ztuha. Jejich invertorový motor měl poruchu, a tak museli nějakou dobu ležet pod strojem a opravovat. Ale povedlo se a do Mnichova dojeli s menším zpožděním.

Studenti jsou však stále plni nadšení. „Pořád nemůžu uvěřit, že jsme opravdu odstartovali a už jsme na cestě,“ řekl student Yuri Steinbuch. „Jsem strašně natěšený na to, co přinese zítřek. Celá tahle mise teprve začala.“

Na elektromotocyklu kolem světa

Energii bude stroj čerpat z lokálních elektrických zdrojů.

FOTO: Eindhoven University of Technology

Pokud chcete sami vidět, jak jejich cesta pokračuje, můžete se podívat na jejich stránky, kde je vše pečlivě popsáno. Po cestě se totiž chtějí studenti setkávat s motocyklovými nadšenci i přáteli ekologické dopravy.