Jestli neznáte značku Qoros, pak je to nejspíš proto, že vznikla až v roce 2007. Založila ji jedna izraelská společnost ve spolupráci s čínskou značkou Chery, tedy jedním z největších producentů automobilů v Číně. Qoros postupně představuje nové modely, se kterými se zatím nikdo nesvezl, ale jsou příslibem blízké budoucnosti. Příkladem budiž Qoros 3, který se už prodává v Číně, ale ambice byly hlavně na to, aby se mohl prodávat v Evropě. Jenže s jedním modelem prostě vyhrát nemůžou.

Qoros 5

Qoros 5

FOTO: Qoros

Qoros 5

Qoros 5

FOTO: Qoros

A tak je tu nový model. Jmenuje se Qoros 5 a míří do segmentu dnes velmi oblíbeného – SUV. Auto dlouhé zhruba 4,6 m se představuje nyní na Expo v Miláně, ale ta skutečná výstavní premiéra i se všemi technickými údaji bude až na Auto Guangzhou 2015 v půlce listopadu. Takže vám o voze moc neřekneme.

Víme jediné, že na autě opět pracovali designéři z Evropy pod vedením Gerta Hildebranda, tedy bývalého šéfdesignéra Seatu nebo Mini. Auto pak bylo testováno i ve Španělsku. Takže jisté indicie na to, že by se auto mělo prodávat i v Evropě, tu jsou.

Qoros 5

Qoros 5

FOTO: Qoros

A jak by si takové auto vedlo v Evropě? Když srovnáme tohle auto třeba s představeným superluxusním Borgwardem (nová značka proti nové značce), tak bychom řekli, že Qoros vychází ze souboje se ctí.

Borgward BX7

Borgward BX7

FOTO: Borgward