Na délku má nový model, jenž se v Česku začne prodávat od června, 4,45 metru, je široký 1,84 m a vysoký přesně metr šedesát. Zavazadlový prostor pojme 472 litrů zavazadel. V nabídce budou jak verze s pohonem obou náprav, tak verze 4x2, která bude mít roztáčená pouze přední kola.

Základem budou šestnáctipalcová kola, vrcholem jsou pak „devatenáctky”. V příplatkové výbavě nebudou chybět tzv. full LED světlomety. Automobilka se dále chlubí poloměrem otáčení 10,72 metru, o použitých agregátech ale zatím mlčí. Více bude zřejmé po světové premiéře v Ženevě. Na českých stránkách Renaultu zatím ceník chybí.

Renault Kadjar (2015)

Renault Kadjar (2015)

FOTO: Renault

Proč Kadjar?
Renault pro své nové SUV vymyslel název Kadjar. Automobilka toto označení zdůvodňuje jako „slovní hru“ se slovy Kad-a-jar. První tři písmena z názvu jsou inspirovaná světem čtyřkolek („Quad“).
Jar je pak odkazem na francouzská slova „agile“ a „jaillir“, která znamenají agilitu a překvapivé objevení se odněkud. Samotný fonetický zvuk jména má exotický nádech, který údajně evokuje dobrodružství a objevování nových horizontů. V encyklopedii jsme pak našli i další význam tohoto slova. V Persii kdysi žila dynastie Qajar (Kadjar).
Renault Kadjar (2015)

Renault Kadjar (2015)

FOTO: Renault

Renault Kadjar (2015)

Renault Kadjar (2015)

FOTO: Renault