Navigator je ohromné SUV, základní délka dosahuje 5,2 metru a pojme uvnitř sedm cestujících. Kdo chce, může mít i osmimístný model, který má délku prodlouženou na 5,6 m. Proti původní verzi je nová přední maska s diodami pro denní svícení, nová jsou i xenonová světla. Kola mají základní rozměr 20 palců, do podběhů se ale vejde i průměr 22 palců.

Uvnitř krabicovitého SUV (podívejte se na velikost zadního okna) najdete luxusnější kabinu s novým dotykovým displejem pro ovládání navigace či audioaparatury. Novinkou jsou i dřevěné výplně (palubní deska může být místo plastu pokryta kůží), monitorování mrtvého úhlu či barevná parkovací kamera. Na přání může být navigator vybaven adaptivními tlumiči.

Lincoln Navigator (2014)

Lincoln Navigator (2014).

FOTO: Lincoln

Místo V8 je V6 s turbem

Zmenšování zdvihových objemů se pomalu šíří i mezi americkými automobily, popisovaný navigator dostane místo osmiválce o výkonu 310 koní „pouze“ šestiválec s přeplňováním pomocí turbodmychadla. Výkon nabídne nový – a pro tento model i jediný – motor z líhně Fordu lepší než dříve (375 koní). Točivý moment pak vrcholí při 582 Nm.

Lincoln Navigator (2014)

Lincoln Navigator (2014).

FOTO: Lincoln

Hodnoty zrychlení, spotřeby či nejvyšší rychlosti zatím Lincoln nezveřejnil. Výkon se přenáší buď na obě nápravy, nebo pouze na zadní kola. V nabídce je výhradně automatická šestistupňová převodovka.

Cena zatím nebyla oznámena. Do Česka se vozy značky Lincoln oficiálně nedovážejí.

Lincoln Navigator (2014)

Lincoln Navigator (2014).

FOTO: Lincoln