Nový Pro_cee’d je rozměrově zcela stejný jako pětidveřový model, tvar karoserie je však sportovnější. V porovnání s pětidveřovým hatchbackem je linie střechy nového modelu o 40 mm níže, střední sloupek B je posunut dozadu o 220 mm, nový je tvar boků karoserie, stejně jako boční okna, C sloupky a zadní výklopné dveře, světla i nárazník.

Nabízí stejný výběr motorů a převodovek jako pětidveřový cee´d či kombi cee´d SW. Je dostupný se dvěma zážehovými a třemi vznětovými motory s rozpětím výkonů 90 až 135 koní. [celá zpráva]

Stejnou techniku nabízí také Hyundai i30. [celá zpráva]

Hyundai i30 (3D verze, 2012)

Hyundai i30 (3D verze, 2012)

FOTO: Hyundai

Zajímavé porovnání dá nahlédnutí do ceníku obou modelů, kdy se cena nejlevnější verze liší od 10 tisíc korun. Třídveřový Hyundai i30 stojí 279 990 korun, zatímco Kia pro_cee’d je levnější - 269 980 korun.

Bez zajímavosti není také fakt, že zatímco třídveřový hyundai je oproti pětidveřovému hatchbacku o 10 tisíc korun levnější, v případě kie je cena stejná pro obě karosářské varianty, což je neobvyklé. Stejnou cenu pro dvě různé karosářské verze na českém trhu nabízí ještě Mazda s modelem 6, u kterého je cena stejná pro verzi sedan i kombi.