Článek
Václav Noid Bárta sesadil z trůnu Marka Ztraceného. Cenu mu předala herečka Jiřina Bohdalová.
„Před pěti šesti lety jsem chtěl se zpívání skončit. Pak ale přišla nominace na Slavíka, a to mě nakoplo, a tak jsem pokračoval. Ve snu by mě nenapadlo, že někdy vyhraju,“ uvedl Bárta na Pódiu.
Druhý skončil Marek Ztracený. „Loni jsem přišel po dvouleté pauze a vyhrál jsem. Letos jsem objel celou republiku, přišlo 160 tisíc lidí a jsem druhý. Ale přiznám se, že se mi trochu ulevilo,“ řekl.
V letošním roce vyhlásil koncert na Letenské pláni, který se odehraje 7. srpna 2026. „Je to legendární místo,“ dodal.
Třetí pozici si letos vyzpíval Vojtěch Dyk. „Chtěl bych poděkovat všem fanouškům, kteří mě katapultovali z loňského druhého místa na letošní třetí,“ sdělil s úsměvem Dyk a pozval na pódium své kolegy z kapely Tros Discotequos Jana Maxiána a Jakuba Prachaře, s nimiž za skandovaného potlesku diváků zazpíval Slavíky z Madridu.

Ewa Farna získala prvenství
Zpěvačkou roku se stala opět Ewa Farna. „Moc si vážím toho, že jste se rozhodli jít se mnou do třetího Edenu a že je tolik lidí, kolik se mi rozhodlo věnovat své peníze a čas. Na to, že na tom teprve pracuju, jste hustý,“ řekla na pódiu.
Farna totiž letos vyhlásila hned tři koncerty na fotbalovém stadionu v pražském Edenu. Odehrají se 13., 14. a 16. června příštího roku.
Farna se také stala Absolutním slavíkem. Znamená to, že dostala nejvíce hlasů ze všech.
Druhá příčka mezi zpěvačkami patří Lucii Bílé. „Děkuju pořadatelům celého večera. Hudba léčí a my můžeme krásně uzdravovat hudbou duše,“ řekla na pódiu.

Lucie Bílá skončila druhá
Třetí skončila Monika Absolonová. „Chtěla bych poděkovat všem zpěvačkám, na které jsem se jako malá koukala v televizi, a přála si, jako ony, stát na pódiu a přebírat Slavíka. Byly pro mě velkou inspirací,“ uvedla na pódiu Absolonová.
Kabát se chystá na turné
Kapelou roku se stala skupina Kabát. Zpěvák Josef Vojtek při přebírání ceny řekl: „Děkujeme fanouškům. Tenhle rok jsme hráli jen na festivalech, takže jsme tu cenu ani moc nečekali. Ale příští rok vyrazíme na turné.“
Nejlepší kapelou je podle diváků Kabát
Druhá příčka se stala kořistí kapely Chinaski. Zraněného klávesistu Jan Steinsdörfera přinesl na pódium člen týmu kapely.
„Měli jsme letos pauzu, ale příští léto budeme hrát jako o život,“ uvedl na pódiu zpěvák a kytarista Michal Malátný.

Skupina Chinaski slíbila aktivní příští rok
Třetí nejpopulárnější skupinou roku jsou podle hlasování fanoušků frýdecko-místečtí Mirai. „Děkuju za boží rok, děkuju, že jsme s vámi mohli být na Summer festech hodně nablízko,“ sdělil zpěvák Mirai Navrátil.
Přidal také informaci, že vyšla posmrtná deska zesnulého zpěváka Davida Stypky.
Vladimír Mišík poslal zdravici
Do slavičí Síně slávy byl jako její čtvrtý člen uveden Vladimír Mišík. Před ním v ní již byli Jiří Suchý, Václav Neckář a Marta Kubišová. Uvedli ho tam jeho syn Adam a zpěvák Ben Cristovao.
„Je to pro mě obrovské překvapení, že se mi dostal do rukou Český slavík. Snad nikdy jsem se v něm pořádně neumístil. Převelice za to děkuji, mám takový hřejivý vnitřní pocit,“ uvedl Vladimír Mišík ve zdravici, kterou do Fora Karlín poslal, neboť mu jeho zdravotní stav nedovolil na místě být.
Renne Dang dal peníze na charitu
Objevem roku se stal zpěvák a rapper Renne Dang. „Vůbec nevím, co mám říct. Na tuhle show jsem koukal jako dítě s mámou v obýváku a v životě by mě nenapadlo, že tady budu stát. Moje máme je někde tady v publiku,“ řekl Dang. „Nepřijdu si ale jako objev tohoto roku, hudbu dělám už hodně dlouho.“

Renne Dang na vyhlášení Českých slavíků také zazpíval
Částku 200 tisíc, která je součástí ceny pro objev roku, věnoval charitativní organizaci Nevypusť duši.
V kategorii Hip Hop & Rap zvítězil Calin, druhou příčku obsadil Viktor Sheen. Oba při přebírání zastoupil jejich manažer David Kopecký. Na třetím místě skončila skupina Atmo Music.
Nejoblíbenější písní posluchačů Rádia Impuls je Zastav mě od Marka Ztraceného.
Večer zahájil Leoš Mareš
Hned v úvodu uvedl moderátorskou dvojici Sokol a Háma jejich profesní kolega Leoš Mareš. Ti pak zazpívali písničku, kterou velmi odvážně a v zásadě vtipně celý večer odstartovali.
Ondřej Sokol a Aleš Háma večer odstartovali zpěvem
„Pokusili jsme se spojit protilehlé hudební žánry, které poslouchají úplně vzdálené generace,“ uvedl Sokol a dodal, že jejich tandem se jmenuje Rapovanka.
Během večera v hudebních číslech zatím vystoupili Drupi, Monika Absolonová, Richard Krajčo a Dara Rolins a její dcera Lola, skupina Lucie, Ben Cristovao, O5 a Radeček, Lenka Dusilová a Čechomor či Václav Noid Bárta s kapelou Dymytry.

Vystoupení Bena Cristovaa bylo příjemné
Marta Jandová, Karolína Fišerová, Milan Peroutka a Felix Slováček vzpomněli v bloku písní na zesnulou Aničku Slováčkovou. Poté byli připomenuti i další lidé z hudební branže, kteří letos z tohoto světa odešli.

