Hlavní obsah

Muži, kteří chtějí potomka, by měli nosili trenýrky

Omezit návštěvy sauny a místo těsných slipů nosit volné trenýrky - tak by se dalo shrnout doporučení sexuologů pro muže, kteří chtějí úspěšně počít potomka. Studie prokázaly, že když se mužské genitálie přehřívají, tvoří se méně spermií, což nepříznivě ovlivňuje plodnost. Dobrá zpráva je, že pokles množství spermií neoslabuje erekci a nemění ani chuť na sex.

Muži, kteří chtějí potomka, by měli nosili trenýrky

"Muži, kteří chodili do sauny pravidelně několik měsíců, měli horší spermiogram. Naštěstí to nebylo trvalé," řekl sexuolog Karel Kočí. Žádné studie podle něj ale nehodnotily, zda mají muži v horkém létě méně spermií. Jejich počet ale klesá vlivem znečištěného životního prostředí a uspěchaného stylu života. Dřívější norma 80 milionů spermií na mililitr ejakulátu je nyní čtvrtinová. 

Sexuolog Vladimír Kubíček poznamenal, že plodnost mužů je ovlivněna teplotní rovnováhou v šourku. "Pokud muž nosí těsné prádlo, termoregulace může být porušena," řekl. Varlata jsou v šourku kvůli tomu, aby byla v nižší teplotě než ostatní tělo. Uvnitř tělesného jádra je 37,5 stupně Celsia, varlata potřebují o dva až tři stupně méně, upřesnil lékař. 

Teplotu reguluje sval

Teplotu v tomto mužském orgánu reguluje podle něj speciální sval, jeho činnost je dobře vidět, když muž vstoupí do studené vody - sval stáhne varlata blíže k tělu, tím se jejich teplota zvýší. Naopak když je horko, sval se uvolní, varlata se dostanou dál od těla a jejich teplota klesne. 

Sexuální výkonnost muže souvisí podle Kubíčka i s činností jeho žilního systému. Pokud žíly, které odvádějí krev ze šourku, nemají funkční chlopně, může se krev při fyzické námaze vracet zpět do šourku přes nefunkční chlopně, zvyšovat jeho teplotu a zhoršovat prokrvení, což je jedna z nejčastějších příčin neplodnosti. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků