Dívka si založila na sociální síti účet s pseudonymem Winnie Harlow. Na něj začala vkládat své fotky a záhy si získala díky svému speciálnímu zjevu tisíce fanoušků. Její rodiče pocházejí z Jamajky a mladičká dívka svůj původ, i díky tmavé barvě pleti, jen těžko zapře. Přesto je jedinečná.

Vitiligo, ztráta pigmentu, jí tvoří velké kruhy na obličeji a jiných částech těla, a tak se na jejím tmavě ebenovém těle utvářejí velmi světlá až růžová kontrastní místa.

Kvůli vitiligu trpěla depresemi

Modelka se médiím svěřila, že kdysi dokonce díky svému zjevu trpěla depresemi a uvažovala o sebevraždě. Jenomže pak vystoupila v reklamě na krycí make-up, založila si profil na sociální síti a téměř okamžitě začala dostávat nabídky na práci. Dokonce byla pozvána na střední školu, kterou studovala, aby promluvila o tom, jak se kdysi potýkala s diskriminací kvůli své nemoci.

Chantelle Brown-Youngová a její tělo postižené vitiligem

Chantelle Brown-Youngová a její tělo postižené vitiligem

FOTO: Profimedia.cz

Stejnou nemocí údajně trpěl i Michael Jackson

Vitiligo, kterým údajně trpěl i král popu Michael Jackson, jí ale pomohlo dostat se do populární soutěže Amerika hledá topmodelku, která startuje letos v létě. „Někteří lidé mají hnědou pokožku, jiní bílou. Já mám ale obojí,” říká začínající sympatická modelka v jednom ze svých videí na Youtube.

Chantelle také doufá, že jí účast v soutěži pomůže zvýšit povědomí o této nemoci. „Naučila jsem se milovat sama sebe. A když jsem tak učinila, do klína mi začaly padat různé příležitosti. Jsem za to moc vděčná a děkuji bohu. Musíte se naučit milovat sami sebe,” dodává dívka.

Video

Zpověď dívky Cheri, kterou také trápila ztráta pigmentu.

Co je to vitiligo

Vitiligo je onemocnění, při kterém dochází ke ztrátě buněk, které tvoří pigment. To má za následek depigmentovaná, světlá místa na pokožce. Nemoc není léčitelná a stále se s jistotou neví, co ji způsobuje. Pravděpodobně se ale jedná o autoimunitní onemocnění. Postihuje obě pohlaví stejně, nejvíce ale lidi tmavé pleti. Onemocnění často doprovází i deprese z netradičního zjevu.

Chantelle Brown-Youngová

Chantelle Brown-Youngová

FOTO: Profimedia.cz