Hlavní obsah
Zdrobněliny do vztahu patří, v posteli by se ale měla používat vlastní jména či přezdívky mnohem smyslnější. Foto: Profimedia.cz

Zdrobnělé intimní přezdívky mění partnery v asexuální medvídky

Také rádi používáte místo oslovení intimní přezdívky typu medvídku, broučku, tulísku, myšáčku, zlatíčko apod.? Pak byste od toho měli co nejrychleji upustit. Podle amerických expertek na partnerský sex Julienne Davisové a Maggie Aranové, čím infantilnější, přeslazenější a komičtější přezdívky pár užívá, tím horší sexuální život má.

Zdrobněliny do vztahu patří, v posteli by se ale měla používat vlastní jména či přezdívky mnohem smyslnější. Foto: Profimedia.cz
Zdrobnělé intimní přezdívky mění partnery v asexuální medvídky

Neplatí to bez výjimky, ale v posteli je medvídek plyšovou hračkou a zlatíčko malým dítětem, a málokdo se chce s představitelem této přezdívky vášnivě milovat. Davisová a Aranová sice nevylučují, že zdrobněliny do vztahu patří, v posteli by se ale měla používat vlastní jména či přezdívky mnohem smyslnější.

„Zdrobněliny totiž mění partnera v asexuálního plyšového medvěda, s nímž chcete maximálně koukat na televizi a popíjet horkou čokoládu. Ale rozhodně si s ním nechcete sexuálně zařádit! Když svého partnera potkáte poprvé, zamilujete se a sexuálně po něm toužíte. Neříkáte mu tehdy, ahoj, broučínku, co budeme dělat teď? Ne, řeknete mu, Roberte, tak co chceš teď?“ vysvětlují autorky knihy o vlivu přezdívek na sexuální vztah.

Přeslazené přezdívky jsou ty nejhorší

Podle jejich studie jsou pak nejhoršími přezdívkami koblížek, buchtička či slaďoušek. Přeslazený hovor plný zdrobnělých přezdívek je podle nich syndromem spolubydlícího. Ti dělají všechno stejně, mají stejné přátele a v protějšku už nevidí žádnou inspiraci.

„Všichni sníme o romantickém ideálu Popelky, která potká svého prince, a o všem si od té doby spolu povídají, jsou stále spolu, nikdy se nehádají, dělají vše společně a nemají před sebou žádná tajemství. Jenže po letech najednou stojíte a říkáte si, vždyť mluvím sám se sebou, jsem to já sám, začíná to být nuda,“ dodávají Davisová a Aranová.

Nebezpečný syndrom spolubydlícího

Podle jejich průzkumu dvojice, které se nikdy nehádají a tráví spolu téměř všechen čas, také nemají žádný sexuální život. „Jak poznáte syndrom spolubydlícího? Jednoduše. Neměli jste sex už dva měsíce? Říkáte si mamko a taťko a mluvíte spolu infantilně, super, máte syndrom spolubydlícího,“ tvrdí v knize autorky.

Pro uchování aktivního sexuálního života dvojice doporučují užívat stále svá skutečná jména, případně nějaká smyslná a sexuální, nesdílet s partnerem úplně všechny myšlenky a ideje, třeba ty sexuální si ponechat pro sebe, mít své vlastní zájmy a přátele, nepodnikat vše společně a chodit všude výhradně spolu, nebát se vyjádřit svůj názor a konstruktivně o něm debatovat a konečně neprovádět veškerou hygienu před protějškem sedícím na toaletní míse.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků