Hlavní obsah
Většina mužů nosí věci, které jim vybrala jejich partnerka. Foto: Profimedia.cz

Většina mužů je při výběru oblečení ovlivněna ženou

Přestože muži tvrdí, že jsou v mnohých věcech na ženách nezávislí, při nákupu a výběru oblečení to rozhodně neplatí. Nejenže si muži oblékají věci, co jim připraví nebo doporučí partnerky, ale také jsou mnohdy zcela závislí na tom, co jim ženy nakoupí. V průměru totiž stráví ženy i dnes nákupem oblečení pro své protějšky čtyřicet dní ze svého života. Přitom starší ročníky jsou na tom v tomto ohledu podstatně hůře.

Většina mužů nosí věci, které jim vybrala jejich partnerka. Foto: Profimedia.cz
Většina mužů je při výběru oblečení ovlivněna ženou

Ženy stráví podle britské společnosti Joe Browns dvě hodiny měsíčně nákupem věcí pro svého partnera, manžela či přítele.

To muži nakupování oděvů věnují mnohem méně času, ve srovnání s ženami asi jen padesát minut měsíčně, což je pouhých 16,6 dne za život.

Muži jsou ale pro obchodníky lákavější v jednom ohledu. Nakupují sice méně oblečení než ženy, ale jsou ochotni za věc, která se jim velmi líbí, utratit dvakrát více než jejich partnerky.

Ženy mají na muže podle britské studie velký vliv i při vytváření stylu, protože 68 procent dotázaných pánů přiznalo, že nosí věci, které jim vybrala jejich partnerka, ale mají je na sobě ne proto, že se jim samotným líbí, ale aby byla jejich žena šťastná. Dvě třetiny mužů také raději nakupují na internetu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků