Hlavní obsah
Ollie Roučková se svým strojem Foto: Archiv Marián Chytka Dakar Workshop

Snaha přejmenovat kondom selhala

Jihokorejští jazykoví puristé neuspěli se svou snahou najít pojmenování pro kondom ve své mateřštině. Vždy se totiž našel někdo, kdo nesl podobné jméno a cítil se být uražen.

Ollie Roučková se svým strojem Foto: Archiv Marián Chytka Dakar Workshop
Snaha přejmenovat kondom selhala

Přitom se sešlo se kolem 19 000 návrhů, které posílali lidé z celé země do jihokorejského střediska pro boj proti AIDS. Nakonec byl vybrán výraz "ae-pil", kombinace slov "láska" a "potřeba".  Sice nemělo pranic společného se zavrhovaným anglicismem, zase ale bylo příliš rozšířené mezi příjmeními místních obyvatel, napsal zpravodajský server Sky News.

Vnuk by čelil urážkám

Podle pracovníka centra Kima Hu-Sona se ale kvůli tomuto názvu snesla na hlavu střediska lavina stížností. "Telefonovala nám jedna stará dáma, že by se pak jmenovala 'prezervativ' a z jejího vnuka by si dělali legraci," řekl Kim. Kondom si tak v Jižní Koreji ponechá své označení.

Podle Kima již středisko navždy upustilo od svých snah kondom přejmenovat. V Jižní Koreji se poslední dobou snaží pánské ochrany co nejvíce propagovat. Z nedávno provedených výzkumů totiž vyplývá, že jen deset procent mužů si prezervativ při pohlavním styku nasazuje, informoval Sky News.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků