Hlavní obsah
Britský herec Tom Hardy Foto: Profimedia.cz

Plnovous na ženy působí doslova asexuálně

Plnovous opravdu není sexy. Pro naprostou většinu žen je velmi neatraktivní a ve většině z nich při haló efektu vyvolá negativní pocity. Zatímco jemné strniště či pečlivě pěstěná bradka mohou být sexy, plnovous hodnotí ženy jako nejméně atraktivní.

Britský herec Tom Hardy Foto: Profimedia.cz
Plnovous na ženy působí doslova asexuálně

„Uvažuje se, že plnovous je známkou silné imunity. Podle jedné teorie totiž plnovous znamená prostředí pro parazity. Když si může muž dovolit mít plnovous a je zdravý, pak má velmi silnou imunitu,“ tvrdí kanadští vědci.

Katy Perry s manželem Russellem Brandem.

Foto: Profimedia.cz

Jak bylo mnohokrát dokázáno, ženy jsou přitahovány nejvíce muži silnými, zdravými a s dobrou imunitou, ovšem plnovous je přesto nejméně atraktivní variantou mužské tváře. Plnovousem se myslí porost obličeje neholený po šest týdnů.

Gerard Butler

Foto: Profimedia.cz

V experimentálním pokusu u žen různých kulturních prostředí a národů bylo dokázáno, že toho stejného muže označily ženy za mnohem atraktivnějšího, když byl oholen, než když měl plnovous. Muži naopak jedince s plnovousem považovali za staršího, agresivnějšího a hodného respektu.

„Plnovous je sice signálem respektu a maskulinity v komunitě mužů, ale ženy nijak nepřitahuje,“ tvrdí doktor Paul Vasey z University of Lethbridge v Kanadě.

Nick Nolte

Foto: Profimedia.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků