Hlavní obsah
Ženské doteky vzbuzují v mužích vzpomínky na dětství. Foto: Profimedia.cz

Něžné doteky ženy vzbuzují v mužích nezodpovědné a riskantní chování

Ženy si často stěžují, že mužům chybí něha. Samy se tak většinou svým protějškům snaží laskání a něžnosti dopřávat, jenže podle psychologů si tím zadělávají na problém. Muži se totiž při pocitu bezpečí a fyzicky příjemné intimity začnou chovat hazardně. Prostě mají větší chuť riskovat.

Ženské doteky vzbuzují v mužích vzpomínky na dětství. Foto: Profimedia.cz
Něžné doteky ženy vzbuzují v mužích nezodpovědné a riskantní chování

V mužích se ve chvíli, kdy je žena laská a chová se k nim něžně, probouzí vzpomínky na dětství, a jako děti si tak i potom připadají. To s sebou nese ale také nezodpovědné chování a s tím i velkou chuť riskovat.

Psychologické pokusy a testy prokázaly, že podobný vliv nemá na muže pouhé potřesení rukou či rozhovor se ženou. Chování mužů se skutečně mění až ve chvíli, kdy se k nim žena přitulí a hladí jejich tělo. Nejcitlivější jsou pak záda.

Smysl pro dobrodružnost

Profesor Jonathan Levav z newyorské Columbia University to vysvětluje tím, že u dítěte při tělesném kontaktu s matkou dochází k vývoji smyslu pro dobrodružnost.

„Děti jsou mnohem ochotnější riskovat a zkoumat neznámé prostředí a divné situace tehdy, když se jich matka dotýká… A my jsme zjistili, že muži, kterých se dotýkaly ženy, se cítili bezpečněji a riskovali více než ti, kterých se nikdo nedotýkal. Ale platilo to jen v případě, že se jich dotýkaly ženy, u doteků od mužů tento efekt pozorován nebyl. Nejsilnější vliv byl zaznamenán při doteku ženy mužových zad, větší než při doteku mužovy ruky,“ tvrdí profesor Jonathan Levav.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků