Hlavní obsah

Nejvíce sexu mají páry, jež společně uklízejí domácnost

Dvojice, které se o úklid domácnosti dělí nejspravedlivěji, mají sexu nejvíce. Podle sociologů z New Jersey naopak muži, kteří nehnou doma ani brvou, mívají sexuální život s manželkou nejchudší. Ale platí také fakt, že ti, kteří tráví úklidem a péčí o domácnost nejvíce času – bez ohledu na pohlaví – bývají v posteli nejaktivnější.

Nejvíce sexu mají páry, jež společně uklízejí domácnost

„Neříkáme přímo, že úklid domácnosti vede k sexu,“ tvrdí profesorka Constance T. Gagerová, podle níž však lidé, kteří společně pečují o domácnost, mají více času a také více energie na sex.

Gagerová zkoumala u 6,9 tisíce manželských párů jejich volný čas, kolik ho oba partneři mají, jak se dívají na role pohlaví v domácnosti a jak se podílejí na různých aktivitách. V rámci domácích prací pak definovala vaření, úklid, mytí nádobí, praní prádla, odvoz dětí do školy, nákupy, práci na zahradě, péči o auto a placení účtů.

Čím víc času, tím lepší sex

„Myslíme si, že lidé, kteří mají hodně energie, pracují dlouho v práci, stráví více času domácími pracemi a mají i více energie na sex. Není to ale tak, že se po práci vrhnete na uklízení a tím se i zlepší váš sexuální život,“ vysvětluje své závěry profesorka Gagerová.

Pohled na role pohlaví v domácnosti má jen malý vliv na frekvenci pohlavních styků, zatímco čas strávený domácími pracemi velký. Tento fakt nemění ani věk, zdraví, víra, rasa či etnikum, vzdělání, uspokojení z manželství, věk dětí či výše příjmů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků