Hlavní obsah
Smysl pro humor u mužů je pro ženy jednou s nejpřitažlivějších vlastností. Foto: Profimedia.cz

Muži skutečně mohou ženu ulovit svým vtipem

I když muž pozbývá šarm, krásný vzhled i tučné konto, není jeho boj o vysněnou ženu předem prohraný. Podle psychologů totiž záleží hlavně na tom, zda oplývá ostrovtipem. Ženy lze totiž podle nich zmást a dokonce přimět k souloži právě talentem vtipnosti. Humor totiž pro něžné pohlaví signálem, že je dotyčný muž nadmíru inteligentní.

Smysl pro humor u mužů je pro ženy jednou s nejpřitažlivějších vlastností. Foto: Profimedia.cz
Muži skutečně mohou ženu ulovit svým vtipem

Ženy vnímají vtipálky nejen jako bystřejší, ale také jako upřímnější a věrnější protějšky. A touha po vtipném muži je zřejmá také z inzerátů, které si ženy podávají na různých seznamkách. Mezi nejžádanějšími vlastnostmi je totiž právě smysl pro humor.

„Ženy používají smysl pro humor jako indikátor mužovy inteligence. A to je velmi atraktivní kvalita, protože chytrý muž je schopen zajistit dostatek prostředků pro své potomky…ale nesmí se jednat o žádné klaunství a pitvoření, musí to být humor na úrovni,“ tvrdí Kristofor McCarty z Northumbria University.

Ženám vtip nestačí

Muži mohou na ženu udělat nejlepší dojem hned zpočátku při představování. Pokud to zvládnou v humorném stylu, získají nejen nálepku inteligentního tvora, ale také ženino srdce pro upřímnost.

Výsledky studie potvrzují i výsledky ankety mezi čtenářkami Novinek. Na otázku Co vás na první schůzce okouzlí na muži nejvíce? celá polovina z nich odpověděla, že je to právě smysl pro humor. Teprve pak přišla na řadu pěkná postava, tvář a vůně. V anketě hlasovalo 6850 čtenářek.

Bohužel pro ženy, naopak to vůbec neplatí. Muži vtipným a bystrým dívkám přednost nedávají.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků