Hlavní obsah
Trendu selfie masivně podléhají i muži. Foto: Profimedia.cz

Muži jsou egocentričtější a domýšlivější, častěji si pořizují i svá selfie

Dnešní muži jsou mnohem víc zahledění do sebe, než tomu bylo dříve. Doba sebestřednosti je ovlivňuje víc, než si sami myslí. Například zcela propadli trendu pořizování autoportrétů neboli selfie. Sociální sítě jsou dnes plné jejich těl, na která jsou patřičně pyšní.

Trendu selfie masivně podléhají i muži. Foto: Profimedia.cz
Muži jsou egocentričtější a domýšlivější, častěji si pořizují i svá selfie

Přestože ženy v těchto ohledech před muži stále ještě vedou, muži je úspěšně dohánějí. Podle nejnovějšího celosvětového průzkumu společnosti HTC si muži pořizují pomocí chytrého telefonu v průměru tři autoportréty týdně, zatímco ženy 1,6 autoportrétu denně. Ženy dávají více na odiv svou dokonalou tvář, muži se rádi fotí nazí, tak aby světu mohli ukázat své vyrýsované svaly.

Zároveň ale čtvrtina z nich tak činí i kvůli svým partnerkám a expartnerkám, aby si byly vědomy jejich atraktivity a žárlily. Budují si tak pozici supersamce.

Trend selfie fotografií loni explodoval a podle všeho zatím nedochází k žádnému útlumu, naopak sociální sítě a seznamky tento druh snímků jen podporují.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků