Hlavní obsah

Generace X je nejvěrnější v celé historii

Současní dvacátníci až čtyřicátníci jsou méně promiskuitní než všechny generace jim předcházející a je následující. Tzv. generace X, do níž sociologové počítají populaci narozenou v letech 1965 až 1985, se dopouští méně cizoložství a nevěry než všechny ostatní generace.

Generace X je nejvěrnější v celé historii

Populace lidí ve věku mezi dvaceti a čtyřiceti roky má podle profesora sociologie Edwarda Laumanna za život také méně sexuálních partnerů. Vyplynulo to z jeho studie, kterou vytvořil při svém působení na University of Chicago.

Tito lidé jsou vychováni tak, že v průměru mnohem méně věří na tzv. volnou lásku a také mnohem vážněji berou závazky. Navíc jsou postiženi boomem choroby AIDS, která jejich sexuální chování také významně ovlivňuje.

Vynález antikoncepce naopak svádí generace narozené před rokem 1960 k sexuálním dobrodružstvím a nevěře. Podle Laumanna také narození po roce 1985 vnímají sex jako zábavu a nevěru berou jako samozřejmou věc.

„Je jasné, že zatímco generace X má sex, zřejmě není tak intenzivní nebo variabilní ve způsobech jako u jejich rodičů či generací dnešních teenagerů a studentů,“ citoval deník Telegraph profesora Laumanna.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků