Hlavní obsah
Sexuolog Radim Uzel Foto: Právo

Další módní výstřelek v sexu: gang bang

Nedávno jsem se při jedné besedě snažil své mladé posluchače přesvědčit o tom, že sexuální život člověka je především záležitostí párovou. Veškeré skupinové sexuální aktivity jsou výstřelkem, nebezpečnou extravagancí a často i rizikovým počínáním.

Sexuolog Radim Uzel Foto: Právo
Další módní výstřelek v sexu: gang bang

Pohrdavé pohledy postpubertální mládeže degradovaly mé názory na předpotopní tlachání moralizujícího starce. Oni přece nejlépe vědí, kam se moderní sexualita ubírá a co je dnes tzv. in, tedy co frčí.

V jednom docela seriózním časopise jsem si pak přečetl zprávu, že nejen v Praze, ale i v mnoha jiných našich městech přibývají jako houby po dešti tzv. swingers parties. Jejich účastníci na nich dobrovolně souloží všichni se všemi.

A nejen to. Stále větší oblibě se prý těší i jiné sexuální skupiny nazývané gang bang. Tam zase desítky mužů souloží s jednou ženou. Jeden můj francouzsky vzdělaný šéf nazýval všechny takovéto pohlavní extrémy půvabným označením košonerie.

Do češtiny by se to dalo přeložit neméně libozvučným termínem: prasečinky. I když pochybuji, že prase takovéto věci dělá. Autor článku ve zmíněném časopise dal skupinový sex bohužel do jednoho pytle se soukromým domácím transvestitismem a registrovaným partnerstvím homosexuálů. Což samozřejmě znovu nastoluje otázku, co je v našem intimním životě ještě normální a kam až sahají hranice sexuální úchylky.

Při skupinových sexuálních aktivitách hrozí pohlavní onemocnění a rozpad vztahu

Nechtěl bych tu vystupovat v roli samozvaného mravokárce, ale prosím vás, jak někomu může škodit, když se doma občas převlékne do šatů opačného pohlaví? A když má k tomu třeba ještě souhlas sexuálního partnera? Oběma pak toto domácí představení přináší potěšení a považují ho za jakýsi soukromý maškarní ples.
A názor, že by registrované partnerství mohlo ohrozit českou rodinu, zastává snad dnes už jenom několik málo náboženských blouznivců.

Ovšem gang bang parties, to je trochu silnější káva. Dovedete si představit tu pohromu, kdyby byl jen jediný z účastníků této extravagantní zábavy nakažený sexuálně přenosnou nemocí? Že se na swingers party každý prokazuje negativními testy? Už mravnostní policie za Rakouska-Uherska věděla, že zdravotní vyšetření prostitutky platí jen pro prvního zákazníka.

Skupinové sexuální aktivity však v sobě skrývají ještě další nebezpečí. Mohou narušit párový vztah třeba i v daleké budoucnosti. Když na dotyčného prasknou, dokáží vyvolat erupci dlouho utajované žárlivosti.

Nemluvě o tom, že původně deklarovaná oboustranná dobrovolnost může být u rozvodového soudu interpretována jako znásilnění.

Jako noční můra pak působí smutná historie jedné celebrity, která poskytla bulvárnímu tisku pikantní fotografie své zavržené partnerky z jakéhosi gruppensexu. Ten dobrák se na choulostivých záběrech samozřejmě pečlivě vyretušoval. Zmizel z té skupinové soulože stejně jako Vlado Clementis z legendární únorové fotografie s Klementem Gottwaldem ze Staroměstského náměstí v Praze.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků