Podle neuroložky Nicole Prausové je běh jedním ze způsobů, jak 'oklamat' své tělo, uvolnit se, a navodit u sebe pocit, že svému partnerovi nemůžete jednoduše odolat, uvádí server Independent. Pohyb rozproudí krev v těle, prokrví potřebné orgány, včetně genitálií, vyšší produkce hormonů štěstí zvýší chuť na sex.

Jak odbornice dodává, různá povzbuzující afrodiziaka na zlepšení touhy většinou nefungují, k navození atmosféry spíše doporučuje lechtivé esemesky během dne. „Nalaďte se na sexuální vlnu a sdíleje své fantazie. To může společné věci pomoci.“

Podle Prausové vztahům příliš nenahrává ani fakt, že vzrušení se stalo citlivější záležitostí a je mnohem méně spontánní, než tomu bylo dříve. Proto párům radí začínat se vzájemnou stimulací a navozováním správné atmosféry mnohem dříve, než chtějí (nebo si myslí, že by bylo správné).

Záhada ženského orgasmu

Osmatřicetiletá Nicole Prauseová se kromě jiného ve své praxi zaměřuje i na orgasmus, respektive reakce lidského mozku na něj. Především pak na ten ženský.

„Mužské genitálie jsou z hlediska měřitelnosti velmi jednoduché. Víme, jak funguje penis, protože je jednoduše přístupný,“ vysvětluje. Následný mužský orgasmus tak lze lépe vyhodnotit a zjistit, jak probíhá.

„Naproti tomu ženské genitálie jsou mnohem složitější, protože jde o 'vnitřní záležitost'.“ I proto o ženském orgasmu a jeho specifickém průběhu neexistuje mnoho podrobných informací, jelikož je těžké ho přesně 'zdokumentovat', vysvětluje Prausová.

Pokud vám bude hlavou neustále kolovat seznam úkolů, nebudete mít v životě místo na orgasmusneuroložka Nicole Prausová

Orgasmus je dle tvrzení odbornice důležitý nejen pro uspokojení obou partnerů po stránce sexuální, ale i celkovou pohodu ve vztahu, ne všechny ženy ho ale dosáhnou (15 až 20 procent).

Prausová se domnívá, že klíčem k orgasmu je celkové uvolnění a zpomalení životního tempa. „Je třeba zvolnit a nemít nad vším kontrolu. Pokud vám bude hlavou neustále kolovat seznam úkolů, jako vyzvednout děti ze školy, vyměnit olej v autě, dojet na nákup a další, nebudete mít v životě místo na orgasmus,“ doporučuje.

I přes možné sexuální či vztahové potíže ale odbornice dodává, že v současnosti mají ženy lepší sex než před deseti lety. Jsou prý „více žádoucí, častěji iniciují sex, a proto také častěji dosahují vyvrcholení“.