Hlavní obsah
 

Žena udělala ze své alopecie přednost, stala se z ní modelka

Vypadávání vlasů je frustrující pro muže a zejména pak pro ženy, které je vnímají jako korunu své krásy. O to bolestnější je, když dojde k jejich úplné a nenávratné ztrátě. Stephanie Barberové byla alopecie diagnostikovaná v 16 letech. Přijmout svůj nový vzhled jí trvalo 11 let. Dnes je z ní úspěšná modelka.

 
Žena udělala ze své alopecie přednost, stala se z ní modelka

Stephanie Barberové byla diagnostikovaná androgenní alopecie, tedy úplná ztráta vlasů, v 16 letech. Ve věku, kdy dívky dospívají a tlak na fyzickou stránku je nejsilnější. V dětství se přitom pyšnila hustými a kvalitními vlasy. Vše se změnilo, když Stephanie zemřel otec.

Stres ze ztráty se promítl na jejím zdraví a postupně jí začínaly vypadávat vlasy. Stephanie přestala poznávat svůj obraz v zrcadle, což jen prohlubovalo její depresi. Začala proto nosit paruku, aby svůj problém mohla zamaskovat.

Na začátku letošního roku se ale rozhodla, že odloží svoji paruku a podělí se o svůj příběh na internetu. Pozitivní reakce na sebe nenechaly dlouho čekat a Stephanie dokonce dostala novou práci jako modelka.

Androgenní alopecie – tzv. mužský typ vypadávání vlasů
Stav, kdy postupně dochází k ústupu vlasové hranice, tvoří se „kouty“, a nakonec vypadají vlasy v rozsahu temene hlavy. Je typická pro starší muže, ale může se vyskytnout i u žen. Jedná se o geneticky podmíněné onemocnění, jehož podstatou je nadbytek dihydrotestosteronu. Pokud se objeví u mladé ženy, může se jednat o endokrinologickou chorobu.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků