Hlavní obsah
Uniforma letušky prý vzbuzuje vášeň. Foto: Profimedia.cz

Za nejvíce sexy povolání lidé považují piloty a letušky

Lidé milují uniformy. Vyplývá to z nizozemského výzkumu, jež se zaměřil na nejvíce sexy povolání. V něm jednoznačně vyhráli uniformovaní piloti a letušky.

Uniforma letušky prý vzbuzuje vášeň. Foto: Profimedia.cz
Za nejvíce sexy povolání lidé považují piloty a letušky

Jako nejvíc sexy povolání u žen zvítězila letuška (24 procent), za níž následovala modelka (16 procent), sekretářka (14 procent), advokátka (11 procent) a policistka (šest procent).

Nizozemští experti k těmto závěrům dospěli na základě výzkumu, do něhož se zapojila tisícovka mužů a žen. Ti si pak vybírali mezi 11 ženskými a mužskými povoláními to, které jim přijde nejvíc sexy.

"Uniforma letušky dokáže vzbudit vášně," citoval belgický list La Capitale jednoho z autorů průzkumu. "Navíc jsou vždy velmi upravené," dodal s tím, že zajímavé je, že povolání, kdy mají ženy hodně moci, jako jsou ředitelky či top manažerky, skončily až ve spodních patrech žebříčku.

Pilot

Foto: Profimedia.cz

U mužů pořadí dominoval pilot (20 procent), následovaný vojákem (18 procent). Na třetí příčce se umístili barman a požárník (deset procent) a hned za nimi záchranář (devět procent) a lékař (sedm procent).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků