Hlavní obsah

Nové trendy v pánské módě

Nejen ženy podléhají módním trendům. I muži chtějí být "in". Módní návrhářka Iška Fišárková se už začátkem roku zajela inspirovat do Itálie, konkrétně na módní veletrhy do Florencie a do Milána. Kam také jinam, když Italové jsou ti nejlépe oblečení muži na světě.

Nové trendy v pánské módě

Když se mluví o trendech, všichni chtějí slyšet co nejkonkrétnější tipy - třeba v létě pofrčí světlá trika s potiskem - jenže takhle trendy nefungují" říká Fišárková. Sama vyznává stylový mix, který se promítá i v její  nejnovější kolekci "Kdo je Max Fred?", která korunovala finále jarního festivalu Prague Fashion Week.

A jaké trendy pánskou módou právě hýbou? Podle Fišárkové jsou prý převažující styly pánského oblékání celkem tři, vycházejí z temperamentu nositele a lze je prý celkem snadno odhalit... 

Plynutí času

"Prvnímu trendu říkám Plynutí času," říká Iška Fišárková. "Jeho základní inspirací jsou přírodní prvky - voda, vzduch, kov, sklo nebo kámen - a barvy studené - bílá, kovově šedá, průzračná, tyrkysová, šedomodrá, mramorová, antracitová. Nálada takového oblečení je uklidňující, celkový dojem je čistý a harmonický. Pokud jde o formu, převažuje nová klasika - tahle oduševnělá móda vychází například z nestárnoucích forem pánské košile, patří sem i taková trvalka jako letní oblek z režného plátna.

Městský typ - tep doby

Další zajímavý trend je prý takzvaný Tep doby, odvozený od městské civilizace a jejích rituálů. Podle Fišárkové je inspirací vše, co má rád moderní muž městského typu: "Oblečení najednou využívá takových témat jako je člověk a jeho auto, pán jeho pes nebo muž a jeho oblíbené kožené polobotky. Barvy jsou studené i teplé - takové, jaké najdete právě v centru západní metropole: smetanová, světle modrošedá, šedivá, petrolová, šedohnědá, hnědá, hnědočerná nebo černá. Nálada takové módy je klidná a možná až mírně blahosklonná - tohle oblečení reprezentované klasickým pánským oblekem dodává svému majiteli jistotu, srovnatelnou snad jen s uspokojením nad jeho solidním kontem v bance..."

Dobrodruh - on the road

A do třetice je tu něco, co popírá nebo přímo vyvrací oba trendy předešlé. "Do módy proniká dobrodružný duch, prozrazující zálibu v exotice, cestování a nevšedních zážitcích, posbíraných on the road," říká Fišárková. "Převažují teplé a syté barvy, které ovšem ani tady nejsou ostré - křiklavým odstínům tropické džungle  je patrně zas na čas odzvoněno, i tady jsou barvy spíše zastřené, viděné jakoby přes opar ranní mlhy. Najdeme tu žlutou, oranžovou, modrozelenou, cihlovou, fialovou, zelenou, hnědou i černou. Nálada takového oblečení je vzrušující, mladistvá, plná energie a slibných očekávání. Není lehké říct, zda v něm převažují spíše uvolněné kousky jako jsou široké bermudy nebo krátká trika, i tenhle styl klidně snese i klobouk, kravatu či klasický pánský oblek - forma oblečení není předem určená, vychází z nálady a zvoleného tématu."

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků