Hlavní obsah
Nová kolekce návrhářky Mirky Talavaškové Foto: archiv návrhářky

Návrhářka Mirka Talavašková hledá inspiraci v zemích Blízkého východu

Přední česká módní návrhářka Mirka Talavašková se v rámci své značky Talabaya rozhodla vytvořit unikátní módní kolekci. Inspirací se jí stala oslava liberalizace a modernizace arabské společnosti a práv žen na celém Blízkém východě. Modely na sezonu podzim/zima 2020 představila v rámci 15. ročníku projektu Fashion Stars Night v pondělí 9. března 2020 v Pražské křižovatce.

Nová kolekce návrhářky Mirky Talavaškové Foto: archiv návrhářky
Návrhářka Mirka Talavašková hledá inspiraci v zemích Blízkého východu

Mirka Talavašková založila značku Talabaya před dvěma lety. Do té doby se věnovala nejen návrhářství, ale také například designu šperků. Ve své tvorbě se inspiruje vlivy a tradicemi různých kultur, aktuálně především zeměmi Blízkého východu.

Arabský módní styl, jeho střihy a siluety posouvá dál, když ho oživuje evropskými detaily a zpracováním. Její modely jsou určené aktivním svobodným ženám po celém světě. Jsou praktické, nadčasové, variabilní a kombinovatelné napříč kolekcemi.

Návrhářka Mirka Talavašková

Foto: Ľubica Názlerová

„Je pro mě zásadní, aby se moje věci daly nosit denně a v různém stylu,” říká Mirka a dodává: „Krásně vypadají s podpatky, které obujete na slavností příležitost, ale sluší jim i tenisky nebo balerínky. Talabaya má unikátní dar být vždy jiná, v závislosti na ženě, která ji oblékne, a na doplňcích a špercích, které celý outfit dotvoří.”

Kolekce, kterou představila v rámci Fashion Stars Night, zahrnuje několik modelů společenských i ležérních šatů, lehké kabátky a další kousky převážně v černé, bílé, zlaté a stříbrné barvě.

Modely návrhářky Mirky Talavaškové

Foto: archiv návrhářky

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků