Hlavní obsah
 

Na Fashion weeku v Paříži se protestovalo proti kožešinám

V Paříži, notoricky známém městě módy, se představují kolekce na letošní podzim a zimu. A samozřejmě nesmí chybět ty nejznámější módní značky a návrhářská esa.

 
Na Fashion weeku v Paříži se protestovalo proti kožešinám

Zatímco značka Fendi představovala kolekci, venku protestovali lidé. Proč? Aktivisté se bouří proti historicky první haute couture kolekci (vysoká krejčovina), která je plná honosných zvířecích kožichů a kůže. Kolekci pro luxusní italskou značku navrhl její kreativní ředitel Karl Lagerfeld.

Deníku The New York Times už dříve Lagerfeld řekl, že dokud budou lidé jíst maso a nosit kožené oblečení, nemá smysl proti něčemu protestovat. „Je velmi jednoduché říci ne kožešinám, ale to je módní průmysl,“ a dodal, že vyřazení kožešin a kůže by vedlo akorát k tomu, že by spousta lidí v tomto odvětví přišla o práci.

Luxusní kolekce plná kožešin značky Fendi.

Foto: Profimedia.cz

Chanel použil 3D tiskárnu

Karl Lagerfeld se v Paříži objevil i se značkou Chanel. Pro její představení vybral slavné osobnosti a inscenované prostředí kasína. Na „mole“ se objevila herečka Kristen Stewartová, Julianne Moorová, ale i extravagantní zpěvačka Rita Ora či Vanessa Paradisová a její dcera Lilly-Rose Deppová.

Zajímavé na nové kolekci je bezesporu fakt, že k jejímu vyhotovení přispěla moderní 3D technologie. Právě 3D tiskem byly vytvořeny bundy, které modelky předváděly. „Móda musí jít s dobou, pokud nejde, tak by zanikla,“ vyjádřil se k použití moderní technologie Karl Lagerfeld.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Módní přehlídka Chanellu na Týdnu módy v Paříži se konala v kasínu

Video: Reuters

Elie Saab a pohled do minulosti

O něco klasičtější a zpátky ke kořenům se vrátil libanonský návrhář Elie Saab. Publikum překvapil malou exkurzí do minulosti tím, že představil něco ze svých slavných kolekcí z minulých let.

Saab představil velmi elegantní a ženské kousky především v barvě antického zlata, mísící se s jemnou zelenou, růžovou i světle modrou barvou. Šaty v mnoha případech zdobila krajka, modelky pak nádherné dlouhé róby i závoje, to vše v nekonečném třpytu a luxusních materiálech.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Ellie Saab na Týdnu módy v Paříži

Video: Reuters

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků