Hlavní obsah

Móda pro plnoštíhlé se konečně dostala i na věhlasný Fashion Week v New Yorku

Americká značka Torrid se rozhodla dobýt newyorský Fashion Week (Týden módy) se svou módou pro plnoštíhlé. Kolekce Jaro 2018 obsahovala celkem 40 modelů. Inspirací se stal boho styl, který tematicky rozbíjely drsné kožené bundy, a dodaly tak šatům ten správný punc.

Móda pro plnoštíhlé se konečně dostala i na věhlasný Fashion Week v New Yorku

„Více než 60 procent žen v Americe nosí plus size velikost,” uvedla pro agenturu Reuters Elizabeth Munozová, návrhářka značky Torrid. „Módní návrháři si tak stále mohou nalhávat, že módu pro plnoštíhlé odmítají, ale nemohou ignorovat skutečnost, že většina populace si přímo žádá nadměrné velikosti a oni je zkrátka nemohou dodat.”

Společnost Torrid, která prodává oblečení pro ženy s velikostí 10-30, rovněž využila svou přehlídku k tomu, aby představila deset žen, které byly vybrány z třetího ročníku jejich vlastní modelingové soutěže. Mezi nimi pak vyberou jednu plus size modelku, která se stane tváří značky.

Finalistka Seairra Thompsonová uvedla, že získala sebevědomí se do soutěže přihlásit, až když na módní přehlídce uviděla kráčet známou plus size modelku Ashley Grahamovou.

„Potřebovala jsem velkou dávku sebevědomí, abych se o soutěž začala vůbec zajímat. Do té doby mě mé okolí nebralo vážně a myslelo si, že holka s velikostí 42 nemá v módě co dělat,” dodala.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků