Hlavní obsah
Aurélie Fontanová Foto: archiv návrhářky (4x)

Mobilní móda - francouzská návrhářka vytvořila svou kolekci pomocí telefonu

Oceňovaná módní a oděvní návrhářka Aurélie Fontanová, která žije a pracuje ve Francii a ve Spojeném království, jako první na světě navrhla a vytvořila unikátní módní kolekci sestavenou z několika nevšedních kousků oblečení, a to kompletně pomocí chytrého telefonu.

Aurélie Fontanová Foto: archiv návrhářky (4x)
Mobilní móda - francouzská návrhářka vytvořila svou kolekci pomocí telefonu

Ačkoliv návrhářka patří teprve mezi čerstvé absolventy, její talent a nápaditost se dostaly do povědomí módního průmyslu velmi rychle. Její absolventská práce s názvem Tensegrity z roku 2018 se zabývala udržitelnými a etickými procesy a autorka v ní představila i unikátní vypěstované šaty z kombuchy, které organicky vyrostly ze 100% biologicky rozložitelné látky (fermentovaný kombuchový čaj, cukr, bakterie a kvasinky) a bylo je proto možné považovat za „živý organismus“.

Její ojedinělý přístup k udržitelné módě ocenilo mnoho institucí, včetně společnosti Samsung, která jí nabídla pomoc při vytváření vůbec první módní kolekce na světě kompletně pomocí chytrého telefonu.

Aurélie Fontanová při skicování pomocí speciálního pera a chytrého telefonu.

Foto: archiv návrhářky

Návrhářka přístroj využila při skicování, bezdrátové komunikaci s novými výrobními nástroji a při 3D tisku a robotickém kreslení vzorů látky. Díky tomu dokázala celý proces výroby prototypů jedinečným způsobem urychlit nejen pomocí jednoduché synchronizace aplikací s dodavateli, ale také díky tomu, že se s nimi mohla spojit a pokračovat v práci na svých návrzích bez ohledu na to, kde se zrovna nacházela.

Skica a 3D komponenty

Foto: archiv návrhářky

Finální kousky oblečení byly vyrobeny z recyklovatelné kůže a biologicky rozložitelného plastového 3D zapínání, přičemž celý proces od návrhu až po dokončení finálních výrobků trval šest týdnů a oproti klasické výrobě zrychlil proces o cca 40 %.

Top z kolekce

Foto: archiv návrhářky

Mobilní móda se zaměřuje především na progresivní design, který nabízí alternativu rychlé módy a maximálně využívá sílu a potenciál mobilních a digitálních technologií.

Může se Vám hodit na službě Firmy.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků